KEÇİÖREN HAYRİ ERİŞEN İLKOKULU 2 PROJE İLE E-TWİNNİNG’DE

              Avrupa’nın en heyecan verici öğrenme topluluklarından biri olan etwinning platformunda Ankara ili Keçiören ilçesinde bulunan Hayri Erişen İlkokulu 2 Proje ile yerini alıyor.

             MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Avrupa’nın en heyecan verici topluluklarından biri olan etwinning  platformunda Hayri Erişen İlkokulu öğretmenleri, Hatice BEĞENMEZ, Filiz ÇELİK birbirinden renkli ve eğitici iki projede yerlerini aldılar.

          Ana sınıfı öğretmeni Hatice BEĞENMEZ’in   “WORLD CHILDREN’S COUNCIL (Dünya Çocuk Konseyi) ile çocuklar  “çocuklar nasıl mutlu olur? “ fikrinden yola çıkarak kendi elleri ve hayal güçleri ile tasarlayacakları projede dünyadaki çocukların, beslenme, barınma, su sıkıntısı çekmediği bir “Mutlu Çocuk Köyü “  tasarlayacaklar. Projede ispanya, Yunanistan, Sırbistan ortaklığında dört farklı ülkeden 17 okulun katılımı var.

         Rehber öğretmen Filiz ÇELİK de “Oyun Kartım (My Game Cards)” projesi ile çocukların uzaktan eğitim sürecinde ekranla geçirilen süreye farklı bir alternatif olması düşüncesi ile kültür, sanat, spor ve hayat becerilerinde çocuklarımıza derin bakış açısı sunmak için 10 okuldan, 10 öğretmen ile projesine devam ediyor.

           Okul Müdürü Ramazan YILMAZ özellikle salgın döneminde gerçekleştirilen uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim sürecinin verimli geçirilmesini çok önemsediklerini belirterek şu bilgileri verdi; “Salgın döneminde öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmelerini sağlayan etwinning platformunda kurum olarak 2 proje ile yer almak ve projelerde ortak olarak İspanya, Yunanistan, Sırbistan’dan okul, öğretmen ve öğrencilerin bulunması bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Yürütülen projelerin öğrencilerimize birçok katkılarının olacağına inanıyorum.

          2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında özveri ile çalışmalarını sürdüren öğretmenlerimize,  sevgili öğrencilerimize ve katkılarından dolayı kıymetli velilerimize çok teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir